Zapraszamy do naszej szkoły !

Kontakt

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
    dyrektor Eugenia Wasiluk

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:

Środa 24.04.2024

Witamy bardzo serdecznie na stronie naszej szkoły

Szkoła prowadzona przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji

Warszawsko-Bielskiej

Przydatne informacje w ogłoszeniach powyżej :)

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy Królestwo Boże” (Mk.10,14)

Wiadomości

• 22 kwietnia w światowe obchody Dnia Ziemi uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie wiersza i piosenki "Z ekologią za pan brat" w Bielskim Domu Kultury. Konkurs poprzedził występ dzieci z wiedzy ogólnej, poprowadzony przez panią Asię z Nadleśnictwa Bielskiego. W kategorii "wiersz" wyróżnienie otrzymał Zachariasz Kos, a w kategorii "piosenka" wyróżnienie otrzymała Julia Syczewska. W tym samym czasie pozostali uczniowie postanowili posprzątać i pozbierali śmieci w okolicy szkoły, przyłączając się tym samym do akcji "Sprzątamy dla Polski". Serdecznie wszystkim dziękujemy, że nie jesteśmy obojętni i dbamy o czystość Naszej planety :-)

• 19 kwietnia 2024 roku odbył się przegląd dziecięcych, białoruskich teatrów amatorskich, organizowany przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Białymstoku. Wystąpiliśmy jako jeden z siedmiu zespołów teatralnych z całego województwa. Komisja jury postanowiła nagrodzić nasz zespół – przyznając nam III miejsce!!! Wspaniałą wiadomością było również przyznanie specjalnych nagród aktorskich naszym koleżankom – Ewelinie Szeretucha oraz Lenie Własiuk!!! Brawo dziewczyny!!! Duma nas rozpiera! Nagroda jest dodatkową motywacją do pracy nad nowymi spektaklami naszego Koła Teatralnego! Szykujemy się aby w czerwcu zaprosić na premierę spektaklu „Sumny Sup” wg Olhi Hapiejewaj – grupa młodsza (klasy I-III) oraz spektakl „Czort i baby” wg Franciszka Alachnowicza (grupa starsza).

• 18 kwietnia 2023 roku w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu zwanym potocznie „Domem Ludowym” odbył się finałowy etap IV Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich PIKtoGRAmy, organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury. Do etapu w Supraślu zostaliśmy wybrani i zakwalifikowani po wcześniejszej preselekcji. Tym samym znaleźliśmy się w gronie 5 zespołów teatralnych z całego Województwa Podlaskiego, które miały możliwość zaprezentowania się na profesjonalnej scenie, przed komisją złożoną z artystów z Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Teatru Wolność oraz Pedagogów Teatru.Ogłoszenie wyników IV Przeglądu PIKtoGRAmy odbędzie się 28 kwietnia w Kinie Ton w Białymstoku! Czekamy z niecierpliwością!Korzystając z naszej obecności w przepięknym Supraślu, pani Sylwia Matysiuk zorganizowała zwiedzanie Monasteru Zwiastowania NMP. Postawiliśmy świece, pokłoniliśmy się ikonom i dowiedzieliśmy się trochę o historii tego niesamowitego miejsca.

• Nasz Uczeń klasy 7 Ivan Kotliarevskyi to bardzo zdolny młodzieniec. Jego prace podziwiać można już nawet w gazetach. Maluje wieloma technikami i zna się na tym bardzo dobrze. Oto obrazy namalowane .... kawą. Kawą maluje się podobnie jak akwarelą, ale jest to dość nowy i ciekawy sposób. Malowanie sprawia, że inaczej postrzegamy świat i otaczające Nas detale. Na pewno relaksuje i sprawia, że młodzi ludzie są bardziej wrażliwi.

• 4 kwietnia 2024r. w Bielskim Domu Kultury odbył się etap centralny konkursu recytatorskiego "Rodnaje Słowa". Z Naszej szkoły 1 miejsce zdobyła Ewelina Szeretucha, 3 miejsce Wiwianna Wesołowska, a Leon Troc otrzymał wyróżnienie. Rownież tego samego dnia zorganizowano etap rejonowy XXVII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich. Do etapu centralnego zakwalifikowali się: Gabriel Korszak, Helena Matysiuk, Mikołaj Matysiuk, Nikita Troc, Wiwianna Wesołowska i Lena Własiuk. Jestesmy dumni ze wszystkich naszych uczniów biorących udział w konkursach! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Kolejny raz dzieci i młodzież z Naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekazywane są na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie. Zbierane były monety o niskich nominałach, następnie wszystkie zostały posortowane przez uczniów, spakowane i przekazane do organizatorów zbiórki. Przekazane zostały również nakrętki chorej dziewczynce, które pomogą jej w rehabilitacji oraz karma dla zwierząt ze schroniska w Hajnówce. Cieszymy się i dziękujemy wszystkim za pomoc i dobre serca ♡♡♡

Kontakt

ul. Tadeusza Rejtana 24