Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w II Konkursie Recytatorskim - Poezja Wiktora Szweda, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bielsku Podlaskim. Wyróżnienia otrzymali: Wiwianna Wesołowska (klasa 1) oraz Zachariasz Kos (klasa 4). Serdecznie gratulujemy :-)
Miło jest nam poinformować, że dwoje naszych szóstoklasistów zostało finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Nauka zdalna i prace domowe to nie tylko komputery. Uczniowie klasy 2 wybrali się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny :-)
Akcja Żonkile, organizowana 19 kwietnia, związana jest z 78. rocznicą powstania w getcie warszawskim oraz bohaterem i ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej Markiem Edelmanem.
Inicjatorem akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.
19 kwietnia 1943 roku w warszawskim getcie wybuchło powstanie kierowane przez Żydowską Organizację Bojową i Żydowski Związek Wojskowy. Żydzi walczyli do 16 maja 1943, kiedy to Niemcy ogłosili koniec akcji pacyfikacyjnej i – na znak ostatecznego zniszczenia getta warszawskiego – wysadzili w powietrze Wielką Synagogę. Według raportu gen. Jurgena Stroopa w czasie operacji zginęło blisko 14 tys. Żydów.
W tym roku muzeum Polin chce nie tylko upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim lecz także podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety. Żydówki w czasie powstania organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku.
Ostatnim przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) był Marek Edelman. Co roku, 19 kwietnia w rocznicę powstania w getcie składał on bukiet z żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Wraz z nim przychodziło coraz więcej osób z żółtymi kwiatami. To właśnie dlatego żonkile stały się symbolem tej akcji.
W bieżącym roku szkolnym nie możemy rozdawać żonkili na ulicach, w akcji wzięliśmy udział wirtualnie , oglądaliśmy filmy przygotowane przez pracowników Muzeum POLIN, ustawiając sobie żonkile w tle spotkań.
#ŁączyNasPamięć
#Akcja Żonkile
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym "Wiosna w lesie" organizowanym przez Bielski Dom Kultury oraz Nadleśnictwo w Bielsku Podlaskim. Nagrody otrzymali: Filip Puczko - II miejsce (II kategoria wiekowa), Mikołaj Matysiuk - III miejsce (I kategoria wiekowa), Zachariasz Kos - wyróżnienie (II kategoria wiekowa). W Mini Festiwalu Wiosny „Pożegnanie zimy" organizowanym przez Bielski Dom Kultury nagrodę otrzymała Lena Własiuk uczennica klasy I naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!!!
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli w kreatywnych zajęciach plastycznych. Wykonali przepiękne kwiaty wydzieranką z bibuły i w ten oto sposób zawitała wiosna w naszej szkole.
W październiku braliśmy udział w akcji BohaterON, teraz chwalimy się dyplomem :)
W bieżącym roku szkolnym, po raz pierwszy, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię! BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt pokazuje uczniom, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. W klasie szóstej odbyły się lekcje poświęcone bohaterom powstania warszawskiego, zakończone wspólnym wykonaniem kartek dla powstańców.
"Drogie Panie, z okazji Dnia Kobiet, przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, zadowolenia, dobrego humoru, pogody ducha i wiele radosci, ze strony uczniów moc serdeczności :-D"
Do etapu wojewódzkiego w konkursach przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Joanna Świderska kl. VI – język białoruski (nauczyciel przygotowujący – Pani Eugenia Taranta)
Rafał Moroz kl. VI – historia ( nauczyciel przygotowujący – Pani Katarzyna Harasim )
Gratulujemy i życzymy powodzenia na konkursie.
Od poniedziałku 11 stycznia w Naszej Szkole odbywają się półkolonie zimowe. Grupka jedenastu uczniów uczestniczy w różnych zajęciach edukacyjnych, plastycznych, muzycznych, grach oraz zabawach. Były też zajęcia on-line z Panią policjantką o zasadach bezpieczeństwa. Na szczęście spadł długo oczekiwany śnieg i doświadczyliśmy białego szaleństwa na pobliskim placu zabaw.
Oksana Gawryluk – uczennica klasy V
zdobyła 2 nagrodę
w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym
„Moja Mała Ojczyzna – Podlaskie” – Przyroda Podlasia
Gratulujemy!
RAFAŁ MOROZ uczeń kl. VI uplasował się na
I miejscu w konkursie „POZNAJ BIAŁORUŚ „
w kategorii ” Multimedialna prezentacja o Białorusi „
Gratulacje.
PRZERWA ŚWIĄTECZNA 23.12.2020r - 31.12.2020r
FERIE ZIMOWE 04.01.2021r – 17.01.2021r
Zarządzenie
Zarządzenie nr12/2020
z dnia 26.11.2020 r.
Dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1
Św. abp. Łukasza Wojno - Jasienieckiego
w Bielsku Podlaskim
w sprawie wprowadzenia zdalnego nauczania
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020r zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Św. abp. Łukasza Wojno – Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim wprowadza od dnia 30 listopada 2020r do dnia 3 stycznia 2021r nauczanie zdalne w klasach I – VI.
§1
Zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
§2
W razie potrzeby szkoła będzie prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I i II szkoły podstawowej.
§3
Zarządzenie wchodzi z dniem 30.11.2020r.
Dyrektor Szkoły Eugenia Wasiluk
Zarządzenie nr 11/2020
z dnia 06.11.2020 r.
Dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1
Św. abp. Łukasza Wojno - Jasienieckiego
w Bielsku Podlaskim
w sprawie wprowadzenia zdalnego nauczania
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020r zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 Św. abp. Łukasza Wojno – Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim wprowadza od dnia 9 listopada 2020r do dnia 29 listopada 2020r nauczanie zdalne w klasach I – VI.
§1
Zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
§2
W razie potrzeby szkoła będzie prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I i II szkoły podstawowej.
§3
Zarządzenie wchodzi z dniem 09.11.2020r.
Dyrektor Szkoły Eugenia Wasiluk
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. W naszej szkole pamiętamy o wszystkich świętach narodowych, w tym roku Święto Niepodległości uczciliśmy wirtualnie.
4 listopada uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu online, którego tematem było bezpieczeństwo. Panie policjantki zapoznały dzieci z zasadami rozsądnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu i w szkole. Dały cenne rady i wskazówki, rozmawiały z uczniami, zadawały pytania i otrzymywały liczne odpowiedzi. Można powiedzieć, że wszyscy zostali solidnie przeszkoleni i będą sie stosować do tych zaleceń - najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych najmłodszych.
Uczniowie klasy 5 i 6 wzięli udział w miejskim konkursie plastycznych "Dziedzictwo kulturowe naszego regionu" organizowanym przez SP nr 5. Prace plastyczne przedstawiały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wyróżnienie zdobyli Oksana Gawrylu, Joanna Świderska i Adam Syczewski. Serdecznie gratulujemy !