Zapraszamy!!!

MENU

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
  ul. Tadeusza Rejtana 24
  17-100 BIELSK PODLASKI
 • 882 653 756
  dyrektor 507 876 775

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • "Mistrz Pięknego Czytania"

  Dnia 18 maja 2022 roku w Bielskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap  konkursu "Mistrz Pięknego czytania". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy pierwszej Szymon Burzyński oraz Kira Gawryluk. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale dzieci biorące udział były przygotowane na najwyższym poziomie. Jednak to Nasz uczeń Szymon Burzyński zdyskwalifikował wszystkich i zdobył pierwsze miejsce. Kira otrzymała wyróżnienie. Wszystkie nagrody wręczał Minister Dariusz Piontkowski. Serdecznie gratulujemy Szymonowi pierwszego miejsca oraz profesjonalnego podejścia do konkursu.

 • Nasi najlepsi w Konkursach przedmiotowych

  Uczniowie Naszej Szkoły chętnie biorą udział w różnych konkursach przedmiotowych, co służy im w rozwoju osobistym. Gratulujemy im wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

  - Rafał Moroz uczeń klasy 7 po raz drugi został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku,

  - Nikita Troc uczeń klasy 2 - Laureat I miejsca w XV Edycji Konkursu przyrodniczego "Świetlik",

  - Denis Puczko uczeń klasy 3 - Laureat II miejsca w XV Edycji Konkursu  przyrodniczego "Świetlik",

  - Helena Matysiuk uczennica klasy 2 i Filip Fiłonowicz uczeń klasy 3 - wyróżnienia w konkursie przyrodniczym "swietlik",

  - Helena Matysiuk uczennica klasy 2 - wyróżnienie w konkursie matematycznym "Kangur"

   

 • Zajęcia rzemieślnicze

  W ostatni piątek 13 maja klasę 2 odwiedziła Pani Alina Dębowska z Muzeum Historycznego w Białymstoku. Pokazała uczniom piękne prace - wycinanki pt. "Drzewo Życia" wykonane przez artystkę z Białorusi. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać swoją wycinankę. Choć z nożyczek dzieci korzystają każdego dnia, skomplikowane wzory okazały się niełatwym wyzwaniem :-)

 • "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej"

  12 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy ogólnej pt. "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Zmagali się z zadaniami matematycznymi, ortograficznymi a także przyrodniczymi. Uczestnictwo w takich wydarzeniach urozmaica program zajęć, stanowi cenne jego rozszerzenie, jednocześnie popularyzuje naukę przez zabawę, która na tym etapie edukacji jest szczególnie istotna.

 • Piosenka Białoruska

  W poniedziałek 9 maja 2022 roku dziewczęta wchodzące w skład zespołu "Kryło" prowadzonego przez panią Martę Zinkiewicz wystąpiły w Bielskim Domu Kultury podczas eliminacji centralnych 49 konkursu "Piosenka Białoruska". Lena Własiuk wystąpiła solo. Po występach czekał na wszystkich słodki poczęstunek :)

 • Boska Liturgia

  4 maja br. w kaplicy św.Sawy została odsłużona Boska Liturgia przez ks.prot. Aleksego Kuryłowicza. Tradycyjnie śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz, w którego skład wchodzą nasi uczniowie. 3 maja Cerkiew czci pamięć św.Młodzieńca Gabriela patrona dzieci i młodzieży, dlatego odsłużono Liturgię w ich intencji.

 • "Weekend dla Ziemi w Bielsku Podlaskim"

  W piątek 29 kwietnia 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji plenerowej pt. "WEEKEND DLA ZIEMI. I Ty posadź swoje drzewo" zorganizowanej przez Bielski Dom Kultury i Nadleśnictwo Bielsk. Pracownicy nadleśnictwa przygotowali konkursy z nagrodami oraz rozdali wiele sadzonek, które dzieci z opiekunami mogły posadzić w wybranym miejscu. W koncercie "Mini festiwal wiosny" naszą szkołę reprezentowała Wiwianna Wesołowska (kl.2). Do miejskich obchodów Dnia Ziemi włączył się też burmistrz Jarosław Borowski, który wspólnie z dziećmi zasadził drzewko przed budynkiem BDK. Ostatnią z atrakcji była projekcja filmu „Wiki i jej sekret".

 • Świąteczna Liturgia

  27 kwietnia w środę Paschy w kaplicy św. Sawy Serbskiego została odsłużona świąteczna Liturgia, której przewodniczył ks. mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks. protodiakona Marcina Kuźmy. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz, składający się z uczniów Naszej Szkoły, nauczycieli i rodziców. W nabożeństwie uczestniczyli pracownicy szkoły, dyrekcja, uczniowie oraz wychowawcy i wychowankowie przedszkola, którzy przystąpili do św. Pryczastija.

 • Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów

  Dziś w Wielką Środę po raz pierwszy została odsłużona w kaplicy św. Sawy Serbskiego Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów. Liturgię sprawował proboszcz parafii Narodzenia Bogurodzicy ks.mitrat Jerzy Bogacewicz. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz, składający się w większości z uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Ks.Aleksy Kuryłowicz spowiadał. Przysługiwali uczniowie. Wielu z nich przystąpiło też do sakramentu spowiedzi i św. Pryczastija (Komunii św.). W nabożeństwie uczestniczyły też przedszkolaki z grup pięciolatków i sześciolatków ze swymi opiekunkami, oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 ze swoim opiekunem ks.protodiakonem Marcinem Kuźmą. Po Liturgii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz spotkał się z uczniami. Była wspólna herbata, poczęstunek oraz rozmowa na temat postu i przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.

 • Nie tylko lekcje... warsztaty dodatkowe w Naszej Szkole

  Nie ma nic lepszego w kreowaniu tożsamości młodego człowieka jak zróżnicowane zajęcia dnia codziennego. W Naszej Szkole oprócz tradycyjnych lekcji uczymy się życia poprzez percepcje wzrokowe, dotykowe i słuchowe. Uczniowie aktywnie uczestniczą w warsztatach teatralnych, muzycznych,  plastycznych oraz szachowych. Uwielbiają zajęcia ruchowe, gry edukacyjne, sadzenie i sianie, są EKO i znają zasady segregacji śmieci. Z surowców wtórnych potrafią zdziałać "cuda"... W okresie wielkopostnym i okołoświątecznym dzieci wykazały się ogromnym sprytem manualnym i wykonały ozdoby Wielkanocne i bardzo smaczne busłowe łapy :)

 • Zajęcia edukacyjne w bibliotece miejskiej

  13 kwietnia uczniowie klas I - III udali się wraz z wychowawczyniami do biblioteki miejskiej na zajęcia edukacyjne. Tematem przewodnim były uczucia i emocje im towarzyszące. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy wystawę ilustracji do książki Tiny Oziewicz "Co robią uczucia", która była inspiracją do zorganizowania zajęć. Następnie uczniowie mogli wykazać się kreatywnością grając w kalambury oraz ogromną wyobraźnią rysując portret uczucia, które wylosowali.

 • Biełaruskaja Pieśnia

  Dziś nasi uczniowie wczodzący w skład zespołu "Kryło" wzięli udział w Eliminacjach Rejonowych konkursu "Biełaruskaja Pieśnia". Dzieci przygotowane były przez panią Martę Zinkiewicz a uczniom towarzyszyła pani Sylwia Matysiuk. Lena Własiuk wystąpiła solo zajmując 3 miejsce. Zespół zajął również zaszczytne 3 miejsce. Gratulujemy i jesteśmy dumni :)

 • Konkurs

  Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w konkursie "W Prawosławnym Domu - żywa tradycja Ręcznika ludowego" organizowanym w Naszej Szkole.

  10 kwietnia w TVP Białystok w programie "U źródeł wiary" był reportaż o konkursie i tradycji związanej z ręcznikiem ludowym. Zapraszamy do obejrzenia ( minuty 19.35 ) oraz do udziału w konkursie.

  https://bialystok.tvp.pl/679525/u-zrodel-wiary

  W_prawoslawnym_domu_-_regulamin_konkursu.pdf

  W_prawoslawnym_domu_-_oswiadczenie_rodzica_(dla_nauczyciela).pdf

  W_prawoslawnym_domu_-_karta_zgloszeniowa_zbiorowa.pdf

  W_prawoslawnym_domu_-_karta_zgloszeniowa_indywidualna.pdf

  W_prawoslawnym_domu_-_dane_osobowe.pdf

 • Zwiastowanie Najświętszej Bogurodzicy

  Święto Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie (Błagowieszczanija) jest świętem nieruchomym z liczby dwunastu wielkich świąt (dwunadiesiatych). Wspominamy, gdy Marii objawił się archanioł Gabriel i zapowiedział narodziny jej Syna, Zbawiciela świata . 

  Boskiej Liturgii w kaplicy św.Sawy Serbskiego przy ul.Rejtana przewodniczył ks.Adam Dzienisiuk. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz składający się przeważnie z uczniów naszej szkoły. W nabożeństwie uczestniczyli  uczniowie, dzieci  z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela, pracownicy tych placówek z dyrekcją na czele, wierni z okolicznych domów... Przysługiwali też nasi uczniowie. 

  Tropar

  Dnieś spasienija naszeho hławizna, i jeże ot wieka tainstwa jawlenije, Syn Bożyj, Syn Diewy bywajet, i Gawryił błahodat błahowiestwujet, tiemże i my s nim Bohorodice wozopiim: radujsia, Błahodatnaja, Hospod' s Toboju.

  Dzisiaj zbawienia naszego początek i objawienie odwiecznej tajemnicy - Syn Boży synem Panny się staje, a Gabriel dobrą nowinę o łasce głosi. Dlatego więc i my wraz z nim do Bo­gurodzicy zawołajmy: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą."

   

 • KOLEJNA ZBIÓRKA DLA ŁAWRY POCZAJOWSKIEJ

  Zebrane przez nas w pierwszej zbiórce dary trafiły już do potrzebujących znajdujących się na terenie Ławry Poczajowskiej. Jednak jednorazowa pomoc dla tak dużej grupy potrzebujących jest długofalowo niewystarczająca, dlatego nasza Szkoła i Przedszkole przyłączają się do KOLEJNEJ ZBIÓRKI❗️Zbieramy te same artykuły.Być może są osoby, które nie zdążyły przekazać darów, czy osoby, do których informacja o pierwszej zbiórce nie dotarła lub po prostu Ci, którzy mają wielkie serce i chcieliby pomóc ponownie!Pudełko na dary jest już przygotowane. Zapraszamy do pomagania ❤️

 • Konkurs "Rodnaje słowa"

  W dniu 30 marca 2022 roku odbyły się eliminacje rejonowego konkursu recytatorskiego "Rodnaje słowa" w Orli, w którym udział wzięli uczniowie Naszej szkoły. W kategorii klas I-III wyróżnienie zdobyła Wiwianna Wesołowska (klasa II), III miejsce Kira Gawryluk (klasa I) oraz II miejsce Nina Gawryluk (klasa III). W kategorii klas IV-VI Zachariasz Kos zdobył III miejsce. Serdecznie gratulujemy :)

 • Mini Festiwal Wiosny

  W dniu 24 marca 2022 roku w Bielskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Mini Festiwalu Wiosny. W kategorii recytacja I miejsce zajęła uczennica Naszej Szkoły Wiwianna Wesołowska :-) Gratulujemy !!!

 • Pierwszy dzień wiosny

  21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie Marzanny, my natomiast wyruszyliśmy w tym dniu z własnoręcznie przygotowanym plakatem na spacer. Pogoda sprzyjała dobrym humorom i zabawom na świeżym powietrzu. Tym samym pożegnaliśmy zimę i zrobiliśmy miejsce najpiękniejszej porze roku.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
  ul. Tadeusza Rejtana 24
  17-100 BIELSK PODLASKI
 • 882 653 756
  dyrektor 507 876 775

Galeria zdjęć