Zapraszamy!!!

MENU

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756
    dyrektor Eugenia Wasiluk
    507 876 775

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • Dzień bez plecaka

    Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Naszej Szkole zorganizowaliśmy taki dzień 27 marca. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka i przynieśli podręczniki w przeróżnych rzeczach. Nie zabrakło koszyków,  worków,  garnków,  puf, lodówek turystycznych, a nawet suszarek na pranie i kosza z żabki ;-) Dzięki wszystkim za zaangażowanie. 

  • Warsztaty w Bibliotece Miejskiej

    Udział w warsztatach to przede wszystkim kreatywny rozwój przez działanie. Nasi najmłodsi uczniowie 26 marca wzięli udział w kolejnej edycji zajęć w Bibliotece Miejskiej. Tym razem wykonywali dawnymi metodami pisanki na Wielkanoc. Dzieci, które same coś tworzą, rozwijają artystyczne myślenie, uczą się podejmowania wyzwań, a także pobudzają wyobraźnię. Jajka stworzone w tym dniu okazały się niezwykle ciekawe i wyjątkowe.

  • Wystawa w BDK-u

    W piątek 22 marca uczniowie klas I - IV udali się do Bielskiego Domu Kultury na wystawę pt. "Muzyczny Wehikuł Czasu". Odbyliśmy niezwykłą podróż w przeszłość. Dzieci zobaczyły jak wyglądały dawniej odtwarzacze muzyki, na czym te utwory były zapisywane, a także odsłuchać i porównać dźwięki z każdego z nich. 

  • Pierwszy Dzień Wiosny 🌼🪻🌷

    Pierwszy Dzień Wiosny spędziliśmy bardzo wesoło poza murami szkoły. Pogoda Nam dopisala, było bardzo ciepło i słonecznie. Klasy młodsze na sportowo szukały niespodzianek pochowanych na placu zabaw. Po słodkim poczęstunku poszliśmy na długi spacer w poszukiwaniu zwiastunów tej pięknej pory roku, a uczniowie klas starszych udali się z wychowawcami do pizzerii. Był to aktywnie mile spędzony czas. 

  • Słowo Ojczyste

    18 marca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Orli odbył się konkurs recytatorski "Słowo Ojczyste". Z Naszej Szkoły wzięło udział 14 uczniów. A oto wyniki:

    Klasy I-III - Leon Troc - I miejsce, Gabriel Korszak - III, Piotr Jakimiuk - wyróżnienie. 

    Klasy IV-VI - Wiwianna Wesołowska i Ewelina Szeretucha - I miejsce, Lena Własiuk - II, Nikita Troc - III.

    Klasy VII-VIII - Zachariasz Kos - wyróżnienie. Gratulujemy!

  • Nasze Zapusty

    7 marca 2024r. w Naszej Szkole odbyła się uroczystość pod nazwą "Naszy Zapusty". W tym roku zaprosiliśmy do wspólnej zabawy Stowarzyszenie "Podlaskie Kukułki" - zespół, który od ponad 45 lat propaguje wartości nagromadzone przez wieki w kulturze ludowej. Dzięki wyjątkowym artystkom - p.Ilonie i p.Agnieszce oraz ich wspaniałej kapeli, mogliśmy poznać historię, zobaczyć na żywo, a także nauczyć się kroków do niektórych tańców ludowych. Na tzw. "stójkę" przybyła do szkoły grupa 6-latków. Jednak na samym staniu się nie skończyło, maluchy zostały porwane przez muzykę i wciągnięte w wir tańca.Tak jak ich starsi koledzy, dzieci również nie mogły się oprzeć smakowi słodkich naleśników przygotowanych przez naszych kochanych rodziców. Kto nie był, niech żałuje🙂

  • Zapraszamy do Naszej Szkoły

  • Warsztaty w Bibliotece Miejskiej

    27 lutego uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów pt. "Legendarny Bielsk" współorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Tym razem pani Kasia opowiedziała dzieciom o herbie Naszego miasta, jego historii i znaczeniu. Herb to symbol i znak rozpoznawczy danego miasta, państwa itp. Uczniowie wymieniali wiele rodzajów herbów. Oprócz herbu miasta jest też herb narodowy, szlachecki, rodowy i wiele innych. Każdy uczestnik warsztatów mógł zaprojektować i wykonać samodzielnie herb dla swojej rodziny.

  • Konkurs Gawędy Białoruskiej

    23 lutego uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w XXIII Konkursie Gawędy Białoruskiej - Hajnówka 2024r. Ewelina Szeretucha z klasy 4 zajęła 3 miejsce, a Nikita Troc również z klasy 4 otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

  • Święto Spotkania Pańskiego

    15 lutego Cerkiew świętuje święto Spotkania Pańskiego (Sretienije Hospodnie, Gromnice).

    Spotkanie Pańskie jest świętem nieruchomym obchodzonym 2/15 lutego, czterdziestego dnia po Narodzeniu Chrystusa. Jest to święto z dwunastu Wiekich Świąt. Od początku Cerkiew traktowała je jako spotkanie ludzkości w osobie starca Symeona z Bogiem, spotkanie Starego i Nowego Testamentu.

    Początkowo Spotkanie traktowano jako święto ku czci Bogarodzicy, później, zostało zaliczone do grupy świąt Pańskich, poświęconych bezpośrednio Chrystusowi. Boskiej Liturgii w kaplicy św.Sawy Serbskiego przewodniczył ks.prot. Aleksy Kuryłowicz. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz składający się w większości z Naszych uczniów. Przysługiwali też nasi uczniowie. Proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz spowiadał. Pryczastija (św.Komunii) udzielał celebrans i ks.mitrat Jan Barszczewski. Na zakończenie Liturgii zostały poświęcone świece. Każde dziecko podczas całowania krzyża otrzymało świecę, którą zabrało do swego domu. 

  • Choinka szkolna

    Karnawał to czas zabaw i balonów. Świetną okazją ku temu jest niewątpliwie zabawa choinkowa, która odbyła się 6 lutego w Naszej Szkole. Uczniowie, szczególnie Ci młodsi długo czekali na te wydarzenie, przygotowując przebrania i ciekawe pomysły na konkursy. Bawiliśmy się od rana przy muzyce wybranej przez Naszego Dj Marcina, a poczęstunek przygotowany przez rodziców umilił Nam ten czas jeszcze bardziej.

  • Święto Objawienia Pańskiego

    19 stycznia 2024 r. z okazji Święta Objawienia Pańskiego, uczniowie klas 1-5 Naszej Szkoły wzięli udział w Boskiej Liturgii w Cerkwi pw. Zaśnięcia NMP. W ten piękny mroźny poranek, jak co roku, po świątecznym nabożeństwie miało miejsce uroczyste poświęcenie wody na pamiątkę chrztu Chrystusa w rzece Jordan.

  • Warsztaty pszczelarskie

    17 stycznia wprowadziliśmy trochę wiosny do naszych serc i zaprosiliśmy Panią z pasieki rodzinnej "Ola Danola". Pani Ola zapoznała Nas ze światem życia i rozwoju pszczoły, powstawania miodu, wosku i budowy ula. Mogliśmy wszystkiego dotknąć, powąchać. Padło mnóstwo pytań, na które pani Ola udzielała wyczerpujących odpowiedzi, a zapach ciepłego wosku towarzyszył nam do końca dnia. Uczniowie klas 1 - 5 mogli poznać rodzaje świec oraz własnoręcznie je wykonać. Świece będą piękną ozdobą do domu lub cudnym prezentem babciom z okazji zbliżającego się dnia ich święta ❤️

  • Wigilia szkolna

    3 stycznia 2024r. spotkaliśmy się w Naszej Szkole aby wspólnie zjeść wigilię i pośpiewać kolędy. Na uroczystą kolację przyszli uczniowie z rodzinami (także absolwenci), ksiądz mitrat Jerzy Bogacewicz, pani dyrektor Eugenia Wasiluk, pani dyrektor zaprzyjaźnionego przedszkola oraz panie z Fundacji Domów Kultury Prawosławnej. Byli rownież wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Po przemowie pani dyrektor pomodliliśmy się i zjedliśmy tradycyjne potrawy wigilijne. Każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności śpiewając kolędy, przy czym pomagali im wszyscy obecni goście. Był to miłe spędzony czas, który zbliżył nas jeszcze bardziej i nastroił na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. 

  • Wycieczka do Warszawy

    W czwartek 21 grudnia 2023 roku uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do stolicy! Jak prawdziwi podróżnicy wybraliśmy się do Warszawy pociągiem! Już od samego rana zaczęliśmy podróż pełną przygód! Nasz pociąg do stolicy przybył z 75 minutowym  opóźnieniem, ale nie próżnowaliśmy i w tym czasie zapoznawaliśmy się z dworcem PKP, uczyliśmy się czytać rozkład jazdy pociągów. Sama podróż minęła nam na grze w planszówki i wspólnych rozmowach. Pierwszym naszym przystankiem w Warszawie był Pałac Kultury i Nauki, w którym obejrzeliśmy wystawę pająków i skorpionów. Poznaliśmy wiele ciekawych gatunków pająków, z jednym nawet zapoznaliśmy się bliżej, poza terrarium. Po zwiedzeniu wystawy wjechaliśmy na 30 piętro aby obejrzeć z góry Pałacu panoramę Warszawy i znaleźć następny punkt naszej wycieczki, czyli Stare Miasto. Spacerując po Warszawskiej Starówce zobaczyliśmy kolumnę króla Zygmunta III Wazy i zwiedziliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego. Pogoda nam nie dopisała, jednak dobre humory i gorąca czekolada sprawiły, że deszcz nie był dla nas problemem. Po spacerze udaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, w którym dzieci mogły poznać sekrety nauki. Udało się nam także wziąć udział w seansie na temat gwiazd i naszej planety Ziemia w Planetarium. Po intensywnym zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik pojechaliśmy na dworzec aby pociągiem wrócić do Bielska Podlaskiego. Wizyta w Warszawie zrobiła na nas ogromne wrażenie i na pewno nie będzie to nasza ostatnia podróż do stolicy!

  • "Szopka kukiełkowa"

    20 grudnia uczniowie klas 1-3 wybrali się do Bielskiego  Domu Kultury na spektakl w wykonaniu Teatru Animacji Falkoshow pt. "Szopka kukiełkowa". Scenka narodzin Jezusa była przedstawiona w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób. Cała widownia brała czynny udział w spektaklu. Można było zagrać wybraną lalką, poznać jej historię, przeznaczenie, a nawet przemówić jej głosem. 

  • Mikołaj TURa odwiedził Naszą Szkołę

    Tur Bielsk Podlaski i jego sponsor główny przedsiębiorstwo Hanbud przystąpili do kolejnej przedświątecznej akcji na rzecz najmłodszych. Wspólnie z Mikołajem ruszyli w turnee po bielskich szkołach. Mikołaj odwiedził też Naszych uczniów i podarował odblaskowe opaski, które skutecznie chronią na drodze po zmroku. 

  • Zajęcia w Bibliotece Miejskiej

    Kontynuując projekt odwiedziliśmy 19 grudnia Bibliotekę Miejską. Tym razem zajęcia dotyczyły Świąt Bożego Narodzenia, tradycji świątecznych oraz ozdób choinkowych. Dzieci miały okazję wykonać  własnoręcznie ozdoby, które później będą zdobić Naszą Szkolną Choinkę. 

  • Warsztaty w Starej Chacie

    18 grudnia 2023r. uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami spędzili dzień na warsztatach bożonarodzeniowych w Starej Chacie w Haćkach. Pani Ala Korszak przygotowała niesamowicie dużo atrakcji dzieciom. Zaczęliśmy od wyrobu pierników. Następnie wykonywaliśmy kartki świąteczne i cudne lampiony. Zabawy ruchowe i kolędowanie umilały nam czas pomiędzy zajęciami. Na koniec upiekliśmy własnoręcznie "stworzoną" pizze i ozdobiliśmy upieczone już pierniczki. Było smacznie, bardzo miło i świątecznie. Dziękujemy pani Ali za gościnę ❤️😊 

  • Wystawa wybitnego Ikonografa

    W dniach 8-12.12.2023 r. w Bielskim Domu Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie, którego bohaterem był Ikonograf Grzegorz Zinkiewicz (1977-2022). 12 grudnia uczniowie Naszej Szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na wystawę Ikon "Hryszy", który odszedł zbyt wcześnie, w wieku 45 lat. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy film o życiu i twórczości, a następnie w towarzystwie Naszej koleżanki z pracy, żony Grzegorza Marty Zinkiewicz, przenieśliśmy się w świat, w kórym ten niezwykle dobry i skromny człowiek oddawał się "pracy". Nie nazywał tego pracą, wydawałoby się, że to była Jego misja na Ziemi. Marta opowiedziała Nam jak powstawały dzięła jej męża, jak współpracował z dziećmi i młodzieżą. Był instruktorem dla wielu, prowadził warsztaty ikonograficzne, ale przede wszystkim był mentorem, ponieważ w niezwykły sposób uwrażliwiał ludzi na piękno Ikony.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756
    dyrektor Eugenia Wasiluk
    507 876 775

Galeria zdjęć