Zapraszamy!!!

MENU

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    15.04.2025 r. w Zespole Szkół w Brańsku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Naszej szkoły. Grupa młodsza zajęła 2 miejsce. Natomiast grupa starsza zajęła wysokie 4 miejsce. Turniej składał się z 3 części: testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód. Dodatkowo wielki sukces osiągnął Mikołaj Matysiuk, który w klasyfikacji indywidualnej zajął I miejsce.

    Szkołę na zawodach reprezentowali: Grupa młodsza: Mikołaj Matysiuk - kapitan, Helena Matysiuk, Julia Syczewska, Wiwianna Wesołowska, Nikita Troc.

    Grupa starsza: Jan Szum - kapitan, Zachariasz Kos, Filip Puczko, Michał Tomaszuk. Wielkie Gratulacje!!!

  • Wielki sukces Naszego Ucznia

    🏆 Wielki sukces  Nikity 🏆

    Uczeń klasy piątej naszej szkoły, Nikita Troc, uzyskał tytuł laureata XXX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznegoim. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiegow latach 1921 -1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”.  Zakwalifikował się on do Gali Finałowej, która odbędzie się w czerwcu w Warszawie.  Serdecznie gratulujemy ❤️

  • Rok 2025 upamiętnieniem polskich żołnierzy zamordowanych przez NKWD

    Rok 2025 uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc.

    13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.  

     

    17 września 1939 r., Armia Czerwona wkroczyła na tereny II Rzeczpospolitej, łamiąc pakt o nieagresji. Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych Związku Radzieckiego Wiaczesława Mołotowa, pełniącego także funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych.

     

    Po napaści ZSRR na Polskę aresztowano ponad 200 tysięcy Polaków – oficerów, policjantów, ziemian, prawników uznanych przez władze sowieckie za „wrogów ludu”. Wszystkim obywatelom II RP przymusowo narzucono sowieckie obywatelstwo. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 350 000 osób.

     

    Związek Sowiecki, uczestnicząc wspólnie z III Rzeszą w rozbiorze Polski, zajął w 1939 r. obszar o powierzchni ponad 190 tysięcy km kw. z ludnością liczącą około 13 milionów osób. Wśród nich było około 5 milionów Polaków, pozostali to Ukraińcy, Białorusini i Żydzi.

     

    Wiosną 1940 r. radzieckie NKWD zamordowało blisko 22 tysiące obywateli polskich, w tym 14,5 tysiąca jeńców wojennych – oficerów służby czynnej i rezerwy, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej, KOP, straży więziennej – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7 300 więźniów aresztowanych w okupowanej przez ZSRR wschodniej części Polski. Jeńców z obozu kozielskiego rozstrzelano w Katyniu, który stał się najbardziej znanym symbolem zbrodni, jeńców ze Starobielska – w Charkowie, zaś policjantów z Ostaszkowa – w Kalininie (ob. Twer, pochowani w Miednoje). Egzekucje więźniów przeprowadzano także w więzieniach NKWD w Mińsku, Kijowie, Charkowie, Chersoniu oraz innych miejscach na terenie ZSRS. Liczba wszystkich ofiar wśród obywateli polskich, którzy w latach 1939-1941 znaleźli się pod sowiecką okupacją, do dziś nie jest ustalona.

     

    Polscy jeńcy z obozu w Ostaszkowie zostali w 1940 r. rozstrzelani w więzieniu NKWD w Kalininie (ob. Twer). Ciała zabitych przewożono do Miednoje. 3435 polskich więźniów aresztowanych i zamordowanych przez NKWD w 1940 r. na terenie obecnej Ukrainy. Ich szczątki znajdują się na Polskim Cmentarzu Wojennym w Kijowie-Bykowni.

     

    Zbrodnia katyńska została ujawniona 13 kwietnia 1943 r. przez Niemców. Rząd RP zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie sprawy do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Zgodnie z sugestiami Brytyjczyków ograniczał jednak publiczną krytykę działań ZSRS. W początkach 1944 r. sowieckie władze opublikowały tzw. raport komisji Nikołaja Burdenki, która „wyjaśniła”, że sprawcami zbrodni na polskich oficerach byli Niemcy i nastąpiło to jesienią 1941 r. Sowiecka wersja obowiązywała w Polsce w latach 1945-89.

     

    Związek Sowiecki do zbrodni katyńskiej przyznał się 13 kwietnia 1990 r. Tego dnia w komunikacie agencji TASS oficjalnie potwierdzono, że polscy jeńcy wojenni zostali rozstrzelani wiosną 1940 r. przez NKWD. Jako winnych wskazano komisarza NKWD Ławrientija Berię i jego zastępcę Wsiewołoda Mierkułowa. Strona sowiecka wyraziła głębokie ubolewanie w związku z tragedią katyńską, nazywając ją „jedną z cięższych zbrodni stalinizmu”.

     

    Prezydent ZSRS Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Wojciechowi Jaruzelskiemu kopie listy więźniów skierowanych z obozu jenieckiego w Kozielsku do Smoleńska oraz z obozu w Ostaszkowie do Kalinina, a także wykaz akt ewidencyjnych jeńców wywiezionych z obozu NKWD w Starobielsku.

     

    Zwieńczeniem upamiętnienia było otwarcie w 2000 r. cmentarzy w Charkowie, Katyniu i Miednoje. W 2012 r. otwarto cmentarz w Bykowni koło Kijowa.

     

    Chcąc uczcić pamięć ofiar zorganizowaliśmy w naszej szkole lekcje poświęcone tej zbrodni, uczniowie recytowali przygotowane wcześniej wiersze, śpiewali pieśni przypominające o tych tragicznych  wydarzeniach.

    Uczniowie klasy VIII wykonali prezentację. Uczciliśmy pamięć ofiar minutą ciszy.

  • Błahowieszczynia

    W dniu dzisiejszym (7.04) w Naszej Szkolnej kaplicy Św. Sawy Serbskiego obchodziliśmy święto Zwiastowania NMP (Błahowieszczynia). W liturgii wzięli udział nauczyciele, uczniowie z rodzinami, przedszkolaki oraz wszyscy pracownicy szkoły i przedszkola. Tradycyjnie świętowanie zakończyliśmy poczęstunkiem busłowymi łapami :-) W dniu dzisiejszym (7.04) w Naszej Szkolnej kaplicy Św. Sawy Serbskiego obchodziliśmy święto Zwiastowania NMP (Błahowieszczynia). W liturgii wzięli udział nauczyciele, uczniowie z rodzinami, przedszkolaki oraz wszyscy pracownicy szkoły i przedszkola. Tradycyjnie świętowanie zakończyliśmy poczęstunkiem busłowymi łapami. Tego dnia kiedyś domy wypełniał, a w niektórych miejscach nadal wypełnia, słodki zapach drożdżowych bułeczek w kształcie bocianich łap – zwanych „busłowymi łapami” (od „busioła”, czyli bociana). Dziękujemy za wypieki Pani Joannie Troc 🫶

  • Etap Centralny Turnieju Czytania Tekstów CS

    31 marca 2025r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbył się etap centralny XXVIII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich. Podobnie jak w zeszłym roku, do zmagań turniejowych przystąpiło ponad 50 uczestników z całej Polski, w tym również uczniowie Naszej Szkoły. W kategorii uczniów klas III-IV szkół podstawowych 3 miejsce zdobył Piotr Jakimiuk, w kategorii klas V-VI wyróżnienie otrzymała Lena Własiuk, 3 miejsce zajęła Helena Matysiuk, a miejsce 2 - Nikita Troc. Serdecznie gratulujemy sukcesów 🏆🎉

  • Wycieczka do Białegostoku

    24 marca udaliśmy się na wycieczkę🚌 do Białegostoku. W pierwszej kolejności Opera i Filharmonia Podlaska🎬📽️ i niesamowity spektakl "Wicia" w reżyserii Joanny Troc z udziałem młodych aktorów - uczniów Naszej Szkoły👏💪🫶. Spektakl z okazji 100-lecia urodzin białoruskiego poety z Podlasia Wiktora Szweda - autora książek📖 dla dzieci. Jego poezja dziecięca zawiera nuty humoru, które bawią i uczą jednocześnie. Spektakl🎭 z uniwersalnym przesłaniem i mnóstwem muzyki🎵 był przeżyciem dla widzów bez względu na wiek. Po przedstawieniu przekąski🍕 w galerii oraz świetna wystawa i warsztaty w Muzeum Rzeźby 🗿Alfonsa Karnego. To historyczna, niesamowia postać, rzeźbiarz, artysta sławnych i zwykłych ludzi, ochotnik wojny polsko-bolszewickiej, uczestnik powstania warszawskiego, a przede wszystkim dobry człowiek. Miło było obejrzeć spuściznę słynnego białostoczanina, który w historii sztuki zapisał się jako mistrz wyrazu, potrafiący uwypuklić indywidualność każdego człowieka. 

  • Konkurs recytatorski OJCZYSTE SŁOWO

    19 marca w Orli odbył się 54 konkurs recytatorski OJCZYSTE SŁOWO - etap rejonowy. Uczniowie Naszej Szkoły pięknie zaprezentowali wiersze zdobywając liczne nagrody. 1 miejsce - Wiwianna Wesołowska 2 miejsce - Olga Lewczuk3 miejsce - Lena Własiuk, Piotr Jakimiuk i Tomasz ZabrockiWyróżnienia - Julia Syczewska, Zofia Szum i Anna KorszakGratulujemy sukcesu 💪

  • Turniej Czytania tekstów cerkiewnosłowiańskich

    W poniedziałek 17 marca 2025r. w szkolnej Kaplicy Św. Sawy Serbskiego odbył się etap rejonowy XXVIII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich dla Diecezji Warszawsko-Bielskiej 📖 Do udziału zgłosiło się 10 naszych uczniów. 7 z nich przeszło do etapu centralnego. Serdecznie gratulujemy 🥰🤝 i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy 🤞🤗

  • Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku

  • 🌲🎄Choinka 🎄🌲

    CHOINKA🎄🎄🎄22 stycznia 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ w naszej przefantastycznej szkole🏫🏫 za nami ...tańce💃, budowanie papierowych zamków🏰, malowanie bałwanów☃️☃️☃️☃️ z zamkniętymi oczami, quizy🎊, kulkowa bitwa, konkurs Nauczyciele👩‍🏫🧑‍🏫 kontra Uczniowie👦👧a na deser ???...masa wspólnych zdjęć📸📸📸...i jeszcze więcej wspomnień... 😁😊😁! ZAPRASZAMY 🎁🎁🎁

  • Nasze "KRYŁO" w Operze i Fiharmonii Podlaskiej

    15 stycznia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyły się prawosławne wieczory kolęd organizowane przez diecezję białostocko-gdańską. Celem prawosławnych wieczorów kolęd jest kultywowanie tradycji kolędowania w okresie świąt Bożego Narodzenia. Nasz zespół "Kryło" zaprezentował się jak zawsze przepięknie i na 100 procent. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni ❤️🎄

  • Trzeci dzień świąt Bożego Narodzenia

    Trzeciego dnia świąt Bożego Narodzenia Cerkiew wspomina św.pierwszego męczennika Stefana. Boskiej Liturgii w kaplicy św.Sawy Serbskiego przewodniczył proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz. Pomagał ks.prot.Aleksy Kuryłowicz. Śpiewał chór składający się z uczniów naszej szkoły, rodziców i nauczycieli,  pod dyr. Maty Zinkiewicz. Nasi uczniowie również przysługiwali. Oprócz uczniów i nauczycieli w nabożeństwie uczestniczyły przedszkolaki oraz wierni.

  • Spotkanie przedświąteczne

    Spotkanie przedświąteczne w Naszej Szkole odbyło się 2 stycznia. Rozpoczęliśmy przedstawieniem Betlejka w wykonaniu Naszych uczniów, była też wspólna modlitwa, przemowa Księdza mitrata Jerzego Bogacewicza oraz Pani dyrektor Anetty Leoniuk. Podczas posiłku śpiewaliśmy kolędy i celebrowaliśmy wspólnie spędzony czas🎄🫶

  • Warsztaty w "Starej Chacie"

    9 grudnia klasy 1-4 odwiedziły "Starą Chatę"🏚️ w Haćkach. Pani Ala, jak zawsze niezawodna 🧙 i tym razem wprowadziła Nas w świąteczny klimat, szyjąc nam warsztaty na miarę. Dzieci robiły własnoręcznie pierniczki, pizze 🍕oraz stroiki bożonarodzeniowe. Śpiewaliśmy kolędy, a na koniec odwiedził Nas🎅. Było wesoło i bardzo rodzinnie🎁.

  • Wprowadzenie do Świątyni NMP

    Dzisiaj (4.12.) wyznawcy prawosławia celebrują jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, wchodzącego w skład 12 Wielkich Świąt. Święto Wprowadzenia do Świątyni Najświętszej Marii Panny jest świętem stałym i obchodzone jest 4 grudnia wg nowego stylu. W Naszej cerkwi p.w.św. Sawy Serbskiego w nabożeństwie uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodziny oraz przedszkolaki i cała kadra Niepublicznego Przedszkola św. młodzieńca Gabriela.

  • Koncert "Nasze Pieśni"

    24 listopada 2024 roku po raz kolejny Nasi uczniowie, wchodzący w skład zespołu Kryło uczestniczyli w koncercie "Nasze Pieśni" w Bielskim Domu Kultury. Występowali z zespołem Lanok z Niepublicznego Przedszkola im.św.Młodzieńca Gabriela, jak też osobno. Niezły popis dały razem z mamami.... zapraszamy do obejrzenia :)

  • 🇵🇱Narodowe Święto Niepodległości🇵🇱

    🇵🇱13 listopada obchodziliśmy w Naszej Szkole 106. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy ósmej przy współpracy z dziewczynkami z klas I - III, które wykonały wspaniały Taniec Niepodległości. Występ uświetnił chór szkolny ❤️

  • Konkurs Zawód Żołnierz Brzmi Dumnie

    8 listopada w Bielskim Domu Kultury ogłoszone zostały wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "Zawód Żołnierz Brzmi Dumnie". Z ponad 70 prac wyłoniono tylko kilkanaście, a w gronie najlepszych znaleźli się Nasi uczniowie z klasy 3 Piotr Jakimiuk oraz Diana Syczewska. Serdecznie gratulujemy 👏🫶🎉

  • Nasz Utalentowany Uczeń Nagrodzony

    5.11.2024 r. Uczeń Naszej Szkoły Iwan Kotlarevski z rąk Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski otrzymał dyplom. Zawalifikował się do wystawy w X Międzynarodowym Biennale Twórczości Plastycznej Młodych. Gratulujemy Naszemu młodemu artyście👏

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756

Galeria zdjęć