Zapraszamy!!!

MENU

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego

    Świątecznej Boskiej Liturgii w kaplicy Św. Sawy Serbskiego przewodniczył ks. prot. Roman Dubiński. Proboszcz ks. mitrat Jerzy Bogacewicz spowiadał, potem z ks. protodiakonem Marcinem Kuźmą udzielali św. Pryczastija (św.Komunii) wraz z o. Romanem. Śpiewał chór składający się z uczniów Naszej Szkoły, nauczycieli i rodziców, pod dyr. Marty Zinkiewicz. W nabożenstwie uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im. Św. Młodzieńca Gabriela, Nasi  uczniowie  wraz z nauczycielami, rodzice oraz wierni z okolicznych domów. Przyjdźcie, wierni, pokłońmy się życiodajnemu drzewu, na którym Chrystus, Król chwały, dobrowolnie rozpostarł ręce i podniósł nas do poprzedniej szczęśliwości, których wróg pochwycił przez zadowolenie i uczynił wygnanymi przez Boga. Przyjdźcie, wierni, pokłońmy się drzewu przez które staliśmy się godnymi skruszyć głowy niewidzialnych wrogów. Przyjdźcie, wszystkie plemiona ludów, uczcijmy w pieśniach krzyż Pański. Raduj się, krzyżu, całkowite wybawienie upadłego Adama. Tobą chlubią się nasi najwierniejsi cesarze, albowiem mocą Twoją potężną upokarzają ludy Izmaela. Całując ciebie z bojaźnią teraz my, chrześcijanie, sławimy przygwożdżonego na tobie Boga, mówiąc: Panie, do niego przygwożdżony, zmiłuj się nad nami jako Dobry i Przyjaciel człowieka.

  • Europejski Dzień Języków Obcych

    Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Każdego roku uczniowie Naszej Szkoły obchodzą ten dzień na wesoło. Szykują prezentacje, starają się rozmawiać w innych językach, śpiewają piosenki obcojęzyczne a także wykonują plakaty z wybranymi krajami. A wszystko po to, aby poznać kulturę Naszych bliższych i dalszych sąsiadów.

  • Warsztaty

    25 września 2023 r. odbyły się warsztaty wycinankarskie dla uczniów klas 4-8. Zajęcia zorganizowała Fundacja na rzecz budowy otwartego społeczeństwa ONI - TO MY. Zajęcia z wycinanki były bardzo kreatywne. Młodzież własnoręcznie tworzyła przepiękne, ażurowe wzory i ornamenty. 

  • Narodzenie Przenajświętrzej Bogurodzicy

    20 września 2023r. w przeddzień Święta Narodzenia Najświętszej Marii Panny uczniowie reprezentujący Naszą Szkołę przywitali Abpa Bielskiego Grzegorza, który odsłużył uroczyste wieczorne nabożeństwo w Cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny. W dzień Świeta uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w Świątecznej Liturgii w Cerkwi Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Dzieci przystąpiły do sakramentów, a po nabożeństwie czekał na nie słodki poczęstunek.

  • Pielgrzymka na Św. Górę Grabarkę

    18 września uczniowie Naszej Szkoły razem z nauczycielami udali się na Świętą Górę Grabarkę. Pogoda Nam dopisała. Wodą z cudownego źródełka obmylismy twarze, po czym udaliśmy się do cerkwi. Siostra opowiedziała dzieciom historię tego niezwykłego miejsca, pomodliliśmy sie i przeszliśmy obok krzyży, które uwieczniają modlitwę wiernych odwiedzających Świętą Górę. Następnie pojechaliśmy na zamek Kasztelik "Koronę Podlasia". Zwiedziliśmy ten magiczny zakątek naszego regionu i wróciliśmy szczęśliwi do szkoły. 

  • Dzień Kropki

    Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia Nasi uczniowie wykazywali się wieloma zdolnościami. Podczas gier i zabaw, w które zaangażowane były dzieci i wychowawczynie, talentom nie było końca. Takie obchody integrują grupę i są bardzo wesołe. 

  • Nasi szachiści

    Rozwój twórczego myślenia, poprawa pamięci oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także zdolności matematycznych i logicznego myślenia to nie jedyne zalety nauki gry w szachyMłody szachista jest bardziej opanowany, cierpliwy i wytrwały, lepiej radzi sobie z niepowodzeniami niż jego rówieśnicy. Dlatego też uczniowie Naszej Szkoły już po wakacjach rozpoczęli trening między sobą a później zmierzą się jak co roku w zawodach.

  • Wystawa w BDK-u

    7-8 września uczniowie Naszej Szkoły wraz ze swoimi nauczycielkami wyszli do Bielskiego Domu Kultury na wystawę pt. "Ach, co to był za ślub ". Dzieci miały niezwykłą okazję przenieść się w czasy przeszłe, kiedy to obrzęd zaślubin miał inny wymiar niż ma teraz. Pani Alina Dębowska opowiedziała Nam o ekspozycji. Prezentuje ona  tekstylia, które obowiązkowo musiały się znaleźć w posażnym kufrze/sunduku Panny Młodej: pościel, obrusy i serwety, kapy, dywany dwuosnowowe, narzuty, makatki i ręczniki obrzędowe. Na ścianach wisiały też ciekawe obrazy/monidła. Nie każdego w momencie ślubu stać było kiedyś na wizytę u fotografa. Zlecenie wykonania monidła dawało szansę na upiększenie faktów z przeszłości. Zamawiający mógł zażyczyć sobie zmianę fryzury, modne ubranie czy dodać biżuterię.

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24

    Nowy Rok Szkolny rozpoczęliśmy modlitwą. Nabożeństwu dziękczynnemu (molebniu) w kaplicy św. Sawy przewodniczył ks.mitrat Jerzy Bogacewicz, założyciel Naszej Szkoły. Chórem składającym się z uczniów i mam dyrygowała Marta Zinkiewicz. W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wznoszono modlitwy o zdrowie, pomyślność, dobre wyniki w nauce. Modlono się w intencji naszego ucznia Gabrysia, w tej chwili przebywającego w szpitalu. Proszono Boga aby szybko wyzdrowiał i wrócił do szkoły.  Baciuszka pokropił wszystkich święconą wodą. Życzył zdrowia, dobrych wyników, dobrej współpracy, życzliwości w stosunku do innych oraz Bożej pomocy we wszystkich poczynaniach. Pani dyrektor Eugenia Wasiluk powitała uczniów, rodziców oraz pracowników bardzo serdecznie, przedstawiła nowych nauczycieli i plan pracy szkoły oraz życzyła udanego roku. Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. 

  • Bora Zdrój

    Nasi najmłodsi uczniowie klas 1-3 wybrali się ze swoimi wychowawczyniami na odpoczynek do gospodarstwa agroturystycznego "Bora Zdrój" w Lewkowie Nowym. Atrakcjom nie było końca. Dzieci zwiedzały okolice, lepiły z gliny, wypalały w drewnie, a także robiły samodzielnie pierogi czy bułki słodkie. Bylismy też na przejażdżce słynną Bonanzą w Narewce. Tam widzielismy wystawę w Galerii im. Tamary Sołoniewicz i braliśmy udział w warsztatach projektowania dawnych strojów. Zwiedziliśmy też Cerkiew oraz galerię rzeźb na świeżym powietrzu. Był też czas na odpoczynek, spacery, zbieranie jagód, rysowanie, gry na placu zabaw, a także opiekę nad znalezionymi zwierzętami. 

  • Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

    23 czerwca pożegnaliśmy Rok Szkolny 2022/2023. Trochę historii Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, a z inicjatywy ks.mitrata Jerzego Bogacewicza we wrześniu 2014 roku została utworzona Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Św. Arcybiskupa Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim, z siedzibą przy ul. Rejtana 24. Szkoła rozpoczęła swoją działalność od 1 września 2015 roku. Organem prowadzącym szkołę jest Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko – Bielskiej w Bielsku Podlaskim, której siedziba znajduje się również przy ul. Rejtana 24. Dziś po raz pierwszy pożegnano ósmoklasistów w Naszej Szkole. Na początku ks.mitrat Jerzy Bogacewicz odsłużył nabożeństwo dziękczynne w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli. Pomodlono się za chorego Gabrysia - ucznia naszej szkoły, który dziś nie mógł być z nami. Baciuszka życzył wszystkim zdrowia, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły, a naszym absolwentom powodzenia w innych szkołach. Następnie Pani dyrektor Eugenia Wasiluk przedstawiła osiągnięcia uczniów minionego roku oraz podziękowała wszystkim za trud włożony w pracę i jej efekty. Przyszedł czas na wręczenie nagród, statuetek oraz świadectw z czerwonymi paskami. Następnie odbyła się część artystyczna, recytacje, śpiew i przemowy. Wychowawcy uczniów najmłodszych wręczyli świadectwa w klasach, po czym rozpoczęliśmy zasłużone wakacje. 

  • "W prawosławnym domu-żywa tradycja ręcznika ludowego"

    W II edycji ogólnopolskiego konkursu „W prawosławnym domu – żywa tradycja ręcznika ludowego” organizowanego przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej w Bielsku Podlaskim wzięło udział 33 przedszkolaków i uczniów ze szkół w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Czyżach, Siemiatyczach i Białymstoku. Wśród laureatów są również nasi uczniowie: Nagroda I - Helena Matysiuk, Nagroda II - Mikołaj Matysiuk, Wyróżnienia: Nikita Troc oraz Leon Troc. Gratulujemy :-)

  • Igrzyska lekkoatletyczne

    W piątek 16 czerwca  odbyły się Bielskie Igrzyska lekkoatletyczne dla dzieci imienia Eugeniusza Bedeniczuka. Naszą szkołę reprezentowało 8 zawodników,  Kowalska Lena, Szum Jan pchnięcie kulą,  Gawryluk Nina, Korszak Damian,  bieg na 200 m, Kos Zachariasz bieg na 50 m, Bonda Jakub, Jakimiuk Piotr rzut  piłeczką palantową, Denis Puczko bieg na 600 m. Szum Jan zajął 3 miejsce w pchnieciu kulą, Puczko Denis zajął 4 miejsce w biegu na 600 m.

  • "Poznajemy Podlaskie" - Wycieczka do Augustowa

    14 czerwca 2023 r. uczniowie Naszej Szkoły wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Augustowa. W pierwszej kolejności zwiedzilismy Muzeum Ziemi Augustowskiej, po drodze jedząc pyszne jagodzianki. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta, ważniejszych miejsc i zabytków. Zobaczyliśmy jak wygląda Bazylika i jej wnętrza oraz Kanał Augustowski,  a pani przewodniczka przybliżyła uczniom ich historię. Po pysznym obiedzie był czas na pamiątki i wyczekany Rejs statkiem po jeziorze Necko. Na zakończenie odwiedziliśmy Kaplicę p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego oraz nowo budowaną Cerkiew. * Wyjazd objęty wsparciem finansowym ze środków Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach przedsięwzięcia „Poznajemy Podlaskie”.

  • Gala Finałowa konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

    Miło nam poinformować, iż uczeń klasy VIII, Rafał Moroz, bierze udział w Gali Finałowej konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Odbywa się ona  w dniach 12-14 czerwca 2023 r. w Warszawie. Rafał jest już laureatem tego konkursu. W gali biorą udział najlepsi uczniowie z całej Polski, z naszego województwa zakwalifikowały się do niej tylko dwie osoby, w tym Rafał. Serdecznie gratulujemy mu sukcesów.

  • "Święto ku czci Bielskiej Ikony Matki Bożej"

    W sobotę 10 czerwca i niedzielę 11 czerwca odbyły się uroczystości ku czci Bielskiej Ikony Matki Bożej. Sobotnim uroczystościom w cerkwi pw. Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim przewodniczył abp Bielski Grzegorz w asyście Metropolity Gabriela z Bułgarii. Czcigodnych biskupów przed sobotnim nabożeństwem witali nasi uczniowie. W niedzielę ulicami miasta, z udziałem duchowieństwa i wiernych, przeszła procesja, w czasie której Ikona Bielskiej Bogurodzicy została przeniesiona z Cerkwi Narodzenia NMP do Cerkwi pw. Opieki Matki Bożej, gdzie sprawowana była świąteczna Liturgia. Zakończeniem uroczystości był festiwal „Pod Opieką Bogurodzicy”, który odbył się w Bielskim Domu Kultury. Wśród występujących zespołów był również zespół "Kryło" z Naszej Szkoły. 12 czerwca Metropolita Gabriel odwiedził Nas w szkolnej kaplicy pw. Św. Sawy Serbskiego. Uczniowie wraz z szesciolatkami  odśpiewali hymn ku czci Bogurodzicy i gromkie Mnogaja Lieta. 

  • Rajd rowerowy

    09.06.2023 uczniowie klas IV-VII wybrali się na rajd rowerowy. Wycieczka była podsumowaniem egzaminu na kartę rowerową klasy IV. Wspólnie wybraliśmy się do Nadleśnictwa w Hołodach gdzie na miejscu przeprowadziliśmy zawody najlepszego kolarza. Nie zabrakło również wspólnej gry w piłkę i oczywiście ogniska z ciepłą kiełbaską.

  • Wycieczka klasy VIII

    9 czerwca uczniowie klasy VIII brali udział w wycieczce do Białegostoku. Wycieczka zaczęła się od spaceru ulicą Lipową i wizyty w cerkwi Św. Mikołaja. Następnie uczniowie zwiedzali Rynek Kościuszki i ogrody Pałacu Branickich. Głównym punktem wyjazdu do Białegostoku było Epi-Centrum Nauki na Stadionie Miejskim. Uczniowie mogli samodzielnie zwiedzać wystawę główną i eksperymentować na stanowiskach z takich dziedzin jak optyka, mechanika, medycyna, telekomunikacja, robotyka oraz wiele innych. Była to świetna zabawa i nauka przez doświadczenie.

  • „Cyrylicą pisane. Kodeks Supraski na Podlasiu”

    Dnia 7 czerwca w Bielskiej Trójce odbyło się w uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Cyrylicą pisane. Kodeks Supraski na Podlasiu”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany z okazji ustanowienia roku 2023 Rokiem Kodeksu Supraskiego na Podlasiu. Wzięli w nim udział uczniowie z bielskich i białostockich szkół. Nagrody w konkursie zostały ufundowane m.in. przez Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
    Spośród nagrodzonych, znalazły się prace Naszych Uczniów - Nikity Troca (I miejsce), Heleny Matysiuk (II miejsce) oraz Mikołaja Matysiuka (również II miejsce). Gratulujemy!

  • Bogurodzica w poezji i prozie religijnej

    6 czerwca 2023r. uczniowie klas 1-3 Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim "Bogurodzica w poezji i prozie religijnej" organizowanym przez  Niepubliczne przedszkole Nr 1 im. św. Mł. Gabriela. III miejsce zajął Piotr Jakimiuk (kl.1), II miejsce - Mikołaj Matysiuk (kl.3), natomiast I miejsce zdobył Gabriel Korszak (kl.2). Serdecznie Gratulujemy :-)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756

Galeria zdjęć