W naszej szkole odbył się kiermasz maskotek. Za symboliczne wpłaty na rzecz Zuzi Opolskiej chorej na mukowiscydozę, każdy mógł wziąć sobie maskotkę. Dziękujemy bardzo za wsparcie. Wpłata na konto Zuzi znajduje się pod linkiem
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie, kadra pedagogiczna oraz pracownicy Naszej Szkoły życzą wszystkim spokoju ducha, dużo zdrowia, radości i międzyludzkiej życzliwości. W tym szczególnym czasie pamiętajmy o dzieleniu się uśmiechem i miłością. Niech Nowy Rok przyniesie spełnienie marzeń, nadzieję a przede wszystkim - bądźmy razem. Niech dzieją się bożonarodzeniowe cuda!
A tak reprezentowaliśmy Naszą Szkołę przed prawdziwym Mikołajem z Laponii :-)
19 grudnia na zaproszenie właścicieli Starej Chaty w Haćkach udaliśmy się wszyscy na wspólne kolędowanie. Uczniowie wraz z wychowawcami integrowali się przy ubieraniu choinki ozdobami, które własnoręcznie wykonali. Największą frajdę jednak sprawiło robienie pierniczków, pizzy i pięknych lampionów, które dzieci zabrały na pamiątkę spotkania ze sobą.
17 grudnia, w dniu kiedy Cerkiew wspomina pamięć Św. Barbary i Św. Jana Damasceńskiego udaliśmy się na pielgrzymkę do Monasteru Św. Dymitra w Sakach. Tam uczestniczyliśmy w Świętej Liturgii, po której ugoszczono Nas herbatą i ciepłymi bułeczkami. Następnie Ojciec Włodzimierz opowiedział Nam żywot Św. Jana, po czym wywiązała się dyskusja interesujące uczniów tematy. Na koniec pielgrzymki odwiedziliśmy również pobliski Monaster Św. Katarzyny w Zaleszanach.
6 grudnia odwiedził Nas Mikołaj z Laponii i obdarował drobnymi prezentami. Mogliśmy zrobić sobie z nim zdjęcie, pomachać i złożyć życzenia; przede wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt. Dzieci były zachwycone, ponieważ była to niespodzianka do końca trzymana w tajemnicy :)
W dniu 3 grudnia ubieraliśmy choinkę pod Ratuszem w ramach akcji "Zadziw Mikołaja - czyli zaprezentuj się na 100 %". Nasza choinka na pewno zachwyci mieszkańców miasta oraz prawdziwego Mikołaja z Laponii, który zasiądzie w jury konkursu na najpiękniejszą dekorację. Nasi uczniowie własnoręcznie przygotowywali bombki, gwiazdki i łańcuchy z różnych materiałów i przeróżnymi sposobami, co z pewnością zasługuje na najwyższe podium. Zapraszamy do głosowania - link poniżej.
Po raz kolejny ogromne serca Naszej Szkolnej Społeczności zostały docenione, tym razem przez Placówki Opiekuńczo - Wychowawcze w Białymstoku. Zebraliśmy ich wychowankom słodycze, żeby dzieciom Święta nie różniły się od innych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.
W sobotę 27 listopada uczniowie Naszej Szkoły godnie reprezentowali swoje umiejętności szachowe w Perlejewie. Odbył się tam półfinał wojewódzkich rozgrywek w Drużynowych Igrzyskach Dzieci w szachach. Regularne zajęcia i trening się opłaciły i Nasza młodzież zajęła III miejsce :) Gratulujemy !!!
Uczniowie, nauczyciele oraz przyjaciele Naszej Szkoły mają wielkie serca i chętnie pomagają potrzebującym. Akcja POMAGAJ Z UŚMIECHEM trwa do końca roku szkolnego. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce nakrętek na cel charytatywny. Emilka dzięki nakrętkom ma szansę na rehabilitację i lepsze życie. Nakrętki można przynosić i zostawiać w wyznaczonym miejscu na holu głównym w Naszej Szkole. 23 listopada zostało przekazane ponad 100 kg za co podziękowania dostaliśmy w telewizji Białystok, która jest współorganizatorem akcji. Zapraszamy do obejrzenia obiektywu - link poniżej
https://www.facebook.com/TVP3Bialystok/videos/nakr%C4%99tki-dla-emilki/444663420410422/
W dniu dzisiejszym 23 listopada spadł pierwszy śnieg, na który wszystkie dzieci już czekają. Atmosfera zrobiła się iście zimowa i świąteczna. Długo nie czekając postanowiliśmy wyjść na pobliski plac zabaw i poruszać się na świeżym powietrzu.
W tym roku Nasz Szkoła bierze udział w XXII edycji akcji charytatywnej Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego, oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Zbieramy polskie monety o jak najniższych nominałach, ponieważ w akcji liczy się waga uzbieranych monet a nie ich wartość. Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji.
W dniu 16 listopada uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Szachach. Miło nam poinformować, że zajęli pierwsze miejsce i zdobyli medale, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. GRATULUJEMY !!!
Nasze Pieśni
14 listopada 2021 r. nasi uczniowie wchodzący w skład zespołu "Kryło" (Skrzydło) pod kier. Marty Zinkiewicz wystąpili w Bielskim Domu Kultury podczas koncertu "Nasze Pieśni" .
Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej, dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości.
W bieżącym roku szkolnym podjęliśmy w szkole tematy odwołujące się do święta odzyskania niepodległości, jednak w nieoczywisty sposób - nawiązując do sfery wartości, posta i idei. Rozmawialiśmy o współczesnym pojmowaniu patriotyzmu, patriotyzmie lokalnym i zaangażowaniu społecznym.
Zastanawialiśmy się, czym jest patriotyzm? Jakie uczniowie mają z nim skojarzenia? Które postaci mogliby wybrać jako patriotów XXI wieku? Zadaniem uczniów było stworzenie projektu własnego państwa, którego mieszkańcy i mieszkanki nade wszystko cenią pokój i szanują różnorodność.
A wszystko to oczywiście w ramach lekcji historii :)
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania. Ważną część kampanii stanowi edukacja młodzieży szkolnej. Projekt pokazuje, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie.
Akcja organizowana jest w naszej szkole już po raz drugi. W tym roku wzięły w niej udział klasy: piata i szósta. Uczniowie obejrzeli film o powstaniu warszawskim i zapoznali się z sylwetkami powstańców, na koniec wspólnie wykonali „pocztówkę” z powstania.
W dniu 28 października uczniowie wszystkich klas Naszej Szkoły wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Supraśla i Białegostoku. W Supraślu zwiedziliśmy Monaster Zwiastowania NMP po którym oprowadził Nas Ikonograf Jan Grigoruk. Następnie udaliśmy się do pobliskiego Muzeum Ikon. W Muzeum obejrzelismy wystawy Ikon tworzonych od XVIII wieku do dnia dzisiejszego oraz prezentację multimedialną o zburzeniu i odbudowie Głównej Świątyni Monasteru. Na zaproszenie Pani Aliny Dębowskiej, z Supraśla udaliśmy się do Białegostoku do Muzeum Historycznego. Przewodnik Muzeum pokazał uczniom barokowe wnętrza budynku oraz makietę miasta Białegostoku. Wyjazd był bardzo udany i stał się inspiracją na kolejne wycieczki.
Uczniowie Naszej Szkoły 22 października brali udział w XIV Międzynarodowym meczu pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski. W kategorii wiekowej 2011/2012 III miejsce stylem grzbietowym i II miejsce 50m kraulem zdobyła Nina Gawryluk. SERDECZNIE GRATULUJEMY :-)
20 października uczniowie klasy II i III wzięli udział w XXII edycji Konkursu Recytatorskiego pod nazwą „Trójgłos poetycki” w Bielskim Domu Kultury. Celem konkursu jest wzajemne poznanie i próba zrozumienia odmiennej kultury dzięki pośrednictwu uniwersalnego języka – języka poezji. Dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze w języku polskim i białoruskim.