Zapraszamy!!!

Kontakt

• Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
    dyrektor Eugenia Wasiluk

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:

Historia szkoły

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski we wrześniu 2014 roku utworzono Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 1 im.św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim przy ul.T.Rejtana 24. Szkoła powstała z inicjatywy ks.mitrata Jerzego Bogacewicza,który organizował i tworzył placówkę, prezesa Fundacji Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Fundacja jest  organem prowadzącym szkołę. 01 września 2015 roku szkoła rozpoczęła swoją działalność z "piąteczką " pierwszoklasistów. Każde przedsięwzięcie zaczyna się modlitwą. Tak też było w tym przypadku. Na rozpoczęciu roku 2015/2016 uroczystościom przewodniczył Zwierzchnik naszej Cerkwi Metropolita Sawa w asyście wielu duchownych, pracowników oświaty, władz samorządowych wszystkich szczebli, dyrektorów szkół i przedszkoli, rodziców, rodzin a najważniejsze uczniów :) , przedszkolaków, nauczycieli pod dyrekcją pani Anny Wichowskiej. Pani Hania Łobanowska podjęła się trudu nauczania i matkowania :) .

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęto z drugą  dyrektor, panią Eugenią Wasiluk i z dziewięciorgiem uczniów: 2 w klasie drugiej, i 7 w klasie czwartej (patrz galeria i aktualności )

Rok szkolny 2021/2022 jest już 37 uczniów w szeciu klasach !!!

Mamy nadzieję, że następnych latach będzie Nas coraz więcej :)

Warunki kameralne :)

Kontakt