Zapraszamy!!!

MENU

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • Wycieczka na Suwalszczyznę

    6 czerwca uczniowie Naszej Szkoły odwiedzili Bajkową Suwalszczyznę. Przedsięwzięcie Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej "Poznajemy Podlaskie". Mogliśmy podziwiać jej naturalne piękno. Zdobyliśmy Cisową Górę, nazywaną również suwalską Fudżijamą, ze względu na podobieństwo kształtu do japońskiego wulkanu o tej samej nazwie. Poznaliśmy punkt widokowy U Pana Tadeusza, z którego roztacza się widok na jezioro kleszczowieckie. Jezioro Hańcza zaprosiło Nas na króciutką kąpiel. Turtul, który jest przysiółkiem wsi Malesowizna położony wśród OZU pokazał nam wały, wzgórza i stare osady. Odwiedziliśmy też Rezerwat geologiczny i krajobrazowy - Głazowisko Bachanowo. Zmęczeni ale bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domu ok  godziny 21.

  • Dzień Rodziny

    3 czerwca obchodziliśmy Dzień Rodziny na ognisku integracyjnym w Grabowcu. Jak co roku udaliśmy się tam wszyscy, całą szkolną ekipą, razem z przyszłymi pierwszoklasistami. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Był pyszny bigos, kiełbaski, nie zabrakło również wspólnego śpiewania, gier i zabaw, a także rysowania plakatów rodzinnych. Dzieci i rodzice podziękowali Pani Dyrektor za lata trudu i wysiłku włożonego w rozwój szkoły i wszyscy zaśpiewaliśmy gromkie Sto lat.

  • W Smutku Żegnamy Naszego Kolegę

    „Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada cicho na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.” Haruki Murakami. 

    Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że po ciężkiej i silnej walce z chorobą, odszedł od nas Nasz Uczeń i niezastąpiony akordeonista - Gabryś PROKOPIUK. Składając wyrazy współczucia, łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Gabrysia.

    ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ И ВЕЧНЫЙ ПОКОЙ.

  • Konkurs recytatorski

    3 czerwca 2024r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim "Bogurodzica w prozie i poezji religijnej". Jak zwykle  udało im się zająć czołowe miejsca: Anna Korszak - 3 miejsce, Tymoteusz Moroz - 2 miejsce, Gabriel Korszak - 1 miejsce. Gratulujemy :-)

  • Spektakl "Wilczek Milczek"

    3 czerwca nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na niezwykłe przedstawienie do Biblioteki Miejskiej. Przedstawienie "Wilczek Milczek" to zabawna, wzruszająca, a jednocześnie wprowadzająca w autentyczny świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej opowieść o przyjaźni, miłości i wolności, okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami Puszczy. Na koniec Pani Asia Troc i Pan Tomasz Taranta zrobili dzieciom test z wiedzy o zwierzętach i wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Było Nam bardzo miło gościć na tym wydarzeniu. 

  • Koncert "Dzieci Dzieciom"

    W Dniu Dziecka przypominamy koncert uczniów Szkoły Muzycznej pt. "Dzieci Dzieciom", który niedawno miał miejsce w Naszej Szkole. Z okazji tego radosnego Święta życzymy wszystkim tego co najmilsze :-)

  • Mistrzostwa Szkoły

    29 maja odbyło się podsumowanie Mistrzostw szkoły w grze w piłkarzyki. W zawodach brała udział rekordowa liczba 15 zespołów. Najlepszymi zespołami zostali: Klasy 1-2: Tygrysy z Realu, klasy 3-4: Formuła 1, klasy 5-8: Ólfy. Wszyscy zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Natomiast medaliści nagrodami rzeczowymi.

  • Dzień Mamy

    28 maja w Naszej Szkole było obchodzone niezwykłe święto jakim jest święto wszystkich Mam. Święto to ma na celu okazanie szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. Nasi najmłodsi uczniowie zaprosili na tę uroczystość swoje mamy, wychowawczynie i Panią dyrektor, prezentując piękne wiersze i cudne piosenki. Na koniec wszyscy wspólnie zatańczyliśmy, dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i udaliśmy się na poczęstunek. Było bardzo wesoło, a za razem wzruszająco. 

  • Konkurs paschalny w BDK

    W sobotę 25 maja w Bielskim Domu Kultury odbyła się XVII edycja konkursu „Spotkania z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej”. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Prawosławne Bractwo św. Cyryla i Metodego Koło Terenowe w Bielsku Podlaskim i Bielski Dom Kultury.

    W kategorii I-III Jakimiuk Piotr zdobył II miejsce.

    W kategorii starszej - I miejsce zdobyła Wesołowska Wiwianna, III-miejsce-Lena Własiuk a Ewelina Szeretucha-wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy :-)

  • Nasi chórzyści w Warszawie

    Święto kaplicy akademickiej w Warszawie Opublikowane przez orthodox.pl w Aktualności, Aktualności Diecezji Warszawsko-Bielskiej Dnia 24 maja 2024 r. w kaplicy akademickiej działającej przy Centrum Kultury Prawosławnej w Warszawie uroczyście obchodzono pamięć św. św. braci Cyryla i Metodego, nauczycieli Słowian. Uroczystości, którym przewodniczył Jego Eminencja metropolita Sawa, rozpoczęły się dzień wcześniej całonocnym czuwaniem, podczas którego oprócz tekstów poświęconych świętym Braciom, wybrzmiewały stichery i pieśni triodionu paschalnego.

    W trakcie św. Liturgii przeczytany został fragment Ewangelii wg św. Mateusza, w którym Jezus Chrystus poucza swoich uczniów, aby byli światłością świata i niezachwianą postawą dawali przykład do naśladowania. Powyższe słowa Zbawiciela znalazły odbicie w życiu świętych Braci, stąd Cerkiew tytułuje ich „równych apostołom”. Kazanie wygłosił ks. Nikita Kazakiewicz, wikariusz parafii pw. św. Trójcy w Hajnówce. Kaznodzieja podkreślił znaczenie trudu św. św. Cyryla i Metodego wśród narodów słowiańskich, oczekujących na światłość wiary chrześcijańskiej. Współczesny chrześcijanin powinien być wdzięczny Opatrzności Bożej, która spowodowała, że nasi przodkowie otrzymali dar wiary i możemy kultywować to bogactwo po dziś dzień. Ową wdzięczność chrześcijanie powinni wyrażać głównie poprzez aktywne i świadome życie cerkiewne, ale i poprzez naukę języka cerkiewnosłowiańskiego i edukowanie w tym zakresie młodego pokolenia. W święcie brały udział dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. abpa Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim na czele z ks. mitratem Jerzym Bogacewiczem, proboszczem parafii pw. Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim, dyrektor szkoły Eugenią Wasiluk oraz nauczycielami i pracownikami placówki. Uczniowie, pod dyrekcją Marty Zinkiewicz, wraz z miejscowym chórem upiększyły śpiewem świąteczne uroczystości. Po zakończeniu św. Liturgii miało miejsce wychwalenie świętych poprzez śpiew troparionu, kondakionu, megalinarionu i tradycyjne życzenia wielu lat. Następnie głos zabrał Jego Eminencja metropolita Sawa, podkreślając, że budynek, w którym znajduje się kaplica, zajmuje szczególnie ważne miejsce w życiu Cerkwi. Tu modlili się nasi przodkowie, którzy sto lat temu otrzymali autokefalię m.in. metropolici Dionizy i Tymoteusz, biskupi, św. Grzegorz Peradze, profesorowie i studenci. Warunkiem prawidłowego rozwoju młodego pokolenia prawosławnych chrześcijan jest pamięć i szacunek względem przeszłości. Wyraża się to w podtrzymywaniu bogatej, słowiańskiej tradycji i naśladownictwie mądrości minionych pokoleń. Ponadto hierarcha wskazał na konieczność pokuty, jako warunku rozpoczęcia życia duchowego każdego chrześcijanina, a także na apostolski i misyjny charakter życia każdego z nas. Wiele uwagi Jego Eminencja poświęcił bogactwu języka cerkiewnosłowiańskiego jako języka liturgicznego Cerkwi prawosławnej w Polsce. Na koniec Jego Eminencja podziękował duchowieństwu kaplicy, na co dzień posługującemu w kaplicy, dyrekcji i administracji Centrum Kultury Prawosławnej, mieszkańcom Metropolitalnego Domu Studenta, chórowi, przybyłym gościom z Bielska Podlaskiego oraz wszystkim obecnym tego dnia i modlącym się w świątyni. Metropolita Sawa życzył wszystkim wytrwałości w działaniach dla dobra Cerkwi. Obecni w świątyni wierni mieli okazję zapoznać się z wystawą archiwalnych fotografii poświęconych 100-leciu autokefalii. oprac. Karion Szeszko zdjęcia: Irena Łozowik

  • Wyniki konkursów

    Miło nam poinformować, że uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w wielu konkursach i otrzymują w nich wysokie wyniki.

    W międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur w kategorii Żaczek - klasa 2 wyróżnienie zdobyli Leon Troc i Piotr Jakimiuk. W kategorii Maluch - klasa 4 na wyróżnienia zapracowali Nikita Troc i Helena Matysiuk.

    W Ogólnopolskim konkursie przyrodniczym Świetlik nagrodę główną i zarazem 1 miejsce otrzymali Anna Korszak z klasy 1 oraz Leon Troc z klasy 2. Miejsce 2 Helena Matysiuk i Mikołaj Matysiuk z klasy 4, a wyróżnienia zdobyli Zofia Szum z klasy 2, Gabriel Korszak z klasy 3, Nikita Troc z klasy 4 oraz Adam Syczewski z klasy 8. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏👏👏

  • Konkurs wojewódzki „Z miłości do niepodległej Ojczyzny"

    🏆Uczeń klasy IV, Nikita Troc, zdobył pierwsze miejsce i tytuł laureata IX edycji Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny - życie i działalność generała Władysława Andersa (1892-1970)”. Konkurs polegał na stworzeniu pracy plastycznej i był zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku przy współpracy z Muzeum Wojska, Instytutem Pamięci Narodowej i Muzeum Pamięci Sybiru. Serdecznie gratulujemy ❤️

  • Warsztaty w Muzeum

    18 maja 2024r w późnych godzinach wieczornych kilkoro naszych uczniów wzięło udział w warsztatach tworzenia ikon metodą decoupage w ramach Nocy Muzeów. Już od kilku lat wraz z innymi placówkami Kultury, również Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, proponuje mieszkańcom miasta niezwykłe atrakcje. Oprócz zwiedzania wystaw stałych, zwiedzający mogą poznać tajniki różnych dziedzin sztuki. Tak było i tym razem.

  • Egzamin 8 klasisty

    Nasi uczniowie 14, 15 i 16 maja zmagają się z egzaminami ósmoklasisty. Wyniki tego egzaminu są jednym z kryteriów rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej (liceum ogólnokształcącego, technikum, szkoły branżowej). Życzymy im powodzenia, sukcesów oraz jak najlepszych rezultatów. 

  • Zespół "Kryło" w Bielskim Domu Kultury

    Dziś odbył się 51. Konkurs "Piosenka Białoruska" w Bielskim Domu Kultury. Wystąpił Nasz zespół "Kryło" przygotowany przez panią Martę Zinkiewicz. Dziewczęta zajęły 3 miejsce i tym samym awansowały do etapu centralnego. Gratulacje!

  • Świąteczna Liturgia

    9 maja 2024r. w Czwartek Paschalny w Naszej szkolnej kaplicy była sprawowana świąteczna Liturgia, którą celebrował ks.Jerzy Bogacewicz wraz z ks. diakonem Marcinem Kuźmą. Podczas nabożeństwa śpiewali nasi uczniowie i nauczyciele. Wraz ze szkolną społecznością w Liturgii uczestniczyły przedszkolaki. 

  • Wycieczka klas 1 - 3

    8 maja uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami udali się pociągiem do Białegostoku. Wycieczka miała na celu integrację dzieci oraz świetną zabawę edukacyjną w Epicentrum. Nasi mali naukowcy samodzielnie i z wielką radością prowadzili doświadczenia. Tworzyli między innymi tęczę, nowe barwy oraz budowali wulkan. A wszystko za pomocą bezpiecznych substancj i pod czujnym okiem opiekunów. Po Epicentrum zwiedziliśmy stadion miejski Jagiellonii Białystok. Dzieci miały wyjątkową okazję być na murawie, w sali konferencyjnej, a nawet w szatniach słynnych piłkarzy. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy pociągiem do Bielska. Był to miłe spędzony dzień pełen nowych wrażeń. 

  • Rekolekcje Wielkopostne

    30 kwietnia 2024 - w Wielki Wtorek w kaplicy św. Sawy Serbskiego, w ramach rekolekcji wielkopostnych, była sprawowana Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów. Podczas nabożeństwa śpiewali uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły. Po Liturgii odbyła się agapa, a po wspólnym posiłku uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka cerkiewnosłowiańskiego odczytali modlitwy dziękczynne. Ostatnim punktem rekolekcji było spotkanie z ks. Aleksym Kuryłowiczem, który przybliżył wszystkim historię PAKP. Tak przygotowani duchowo, uczestnicząc w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, zbliżamy się do radosnego świętowania Paschy - Zmartwychwstania Chrystusa.

  • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱233. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja🇵🇱🇵🇱🇵🇱

    29 kwietnia odbył się w Naszej szkole uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3go Maja. W role aktorów wcielili się uczniowie klasy VII. Lena zachwyciła swoim śpiewem, czemu przyglądały się i kibicowały dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola. Na koniec Nasza młodzież odtworzyła obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Wiwat Konstytucja !

  • Turniej Czytania SCS

    22 kwietnia 2024 r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbył się etap centralny XXVII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich. Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży języka cerkiewnosłowiańskiego, zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu Cerkwi poprzez czytanie tekstów cerkiewnosłowiańskich w trakcie nabożeństw oraz prezentacja umiejętności czytania i rozumienia wybranych modlitw w tym języku. Podobnie jak w zeszłym roku, do zmagań turniejowych przystąpiło ponad 50 uczestników z całej Polski, w tym również uczniowie Naszej Szkoły. W kategorii uczniów klas III-IV szkół podstawowych laureatami zostali: 1 miejsce - Gabriel Korszak i Lena Własiuk, 2 miejsce - Nikita Troc, 3 miejsce - Mikołaj Matysiuk, wyróżnienie - Helena Matysiuk. Serdecznie gratulujemy sukcesu 🥇🏆🎉

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
    ul. Tadeusza Rejtana 24
    17-100 BIELSK PODLASKI
  • 882 653 756

Galeria zdjęć